Lion nadigrao Tuluz, Matić ostao na klupi

29.09.2024 17:20
Malik Fofana bio je strelac pobedonosnog gola Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Malik Fofana bio je strelac pobedonosnog gola

Fudbaleri Olimpik Liona slavili su na gostujućem terenu protiv Tuluza 1:2 (1:1) u okviru 6. kola francuske Lige 1.

Pjer Saž je malo promešao karte, na teren je poslao maltene rezervnu postavu i to mu se brzo pokazalo kao pogrešno rešenje.

Tuluz je poveo u 14. minutu kada je Vinsent Sijero proigrao Jana Gboha, ovaj je izašao jedan na jedan sa golmanom rivala i rutinski ga savladao.

Radost domaćina nije preterano dugo potrajala, pošto je u 28. minutu Rasmus Nikolaisen loše reagovao i postigao autogol.

Lion je posle gola krenuo još više da napada, ali put do mreže nije pronašao sve do duboke nadoknade drugog poluvremena, preciznije do 95. minuta, kada je odbijenu loptu pokupio Malik Fofana, šutirao, jedan igrač Tuluza je zaustavio njegov udarac, ali je sat na ruci sudije Gaela Angoule pokazao da je lopta celim obimom prešla liniju, te je veliko slavlje gostiju moglo da počne.

Valja napomenuti da srpski fudbaler Nemanja Matić nije dobio priliku na ovom meču, najverovatnije usled velike potrošnje u prethodnim nedeljama.