Liga 1

Liga 1: Nek' se sprema Zvezda - Monako je ranjiv; Kamara spasao "kneževe" u 90+8. minutu

28.09.2024 23:05
Fudbaleri Monpeljea i Monaka u duelu Profimedia
Fudbaleri Monpeljea i Monaka u duelu

Fudbaleri Monaka, koji će se u oktobru sastati sa Crvenom zvezdom u Ligi šampiona, savladali su Monpelje u šestom kolu Lige 1 rezultatom 2:1 (1:1).

Iako su "kneževi" i dalje bez poraza u novoj sezoni, a takođe mogu sebi sa ponosom prišiti pobedu nad Barselonom, vidno je da određene rupe u igri ekipe Adija Hitera.

Prilično kreativna i brza ekipa, ima tendenciju da povremeno nerezonski primi gol. Tako je sada Mohamed Salisu u 16. minutu potpuno bespotrebno poslao loptu ka Aleksandru Golovinu, kojoj ovaj nije bio ni blizu. Iz tranzicije koju je započeo Monpelje izrodio se pogodak Rabija Enzinguole.

Ipak, ovaj zaostatak su igrači nemačkog stratega relativno brzo nadomestili. Već u 32. minutu, Folarin Baologun je uspeo da matira golmana Filipa Kona za 1:1.

Do kraja je Monako napadao, bio agresivniji, pritiskao protivnika, i došao do onoga što je tražio na mišiće. Igrao se čak osmi minut nadoknade kada je Lamin Kamara natrčao na ostavljenu loptu Brila Embola na ivici šesnesterca, pogodio stativu, o koju se lopta konačno odbila u gol za finalnih 2:1

"Kneževi" su ostali na drugom mestu u Francuskoj sa 16 bodova, dok je Monpelje na 16. mestu, u baraž zoni, sa četiri poena.

Sve mečeve Lige 1 možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.