Mirisalo je na remi, ali je Marsej sa igračem manje u finišu pobedio Lion

22.09.2024 23:05
Detalj sa utakmice Lion - Marsej Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Detalj sa utakmice Lion - Marsej

Jedan od najvećih derbija u Francuskoj definitivno nije razočarao. U petom kolu francuskog šampionata sastala su se dva Olimpika, Lion i Marsej, a ovaj drugi je na kraju slavio, i to u gostima - 2:3 (0:0).

Marsej je odmah u petom minutu ostao sa igračem manje, pošto je Leonardo Balerdi napravio dva nesmotrena faula i tako ostavio svoje igrače na cedilu.

Nije želeo Lion da razočara svoje navijače, imao je igrača više te je zato od početka krenuo u napad, imao veći posed, stvarao šanse, ali nije uspevao da postigne gol.

Ipak, u nadoknadi prvog poluvremena Korentin Toliso je izborio penal, odgvornost je preuzeo Aleksandr Lakazet, ali je njegov udarac sjajno zaustavio Geronimo Rulji.

Drugi deo utakmice bio je porpilično sadržajniji. Prvo je u 53. minutu Duje Ćaleta-Car pogodio za vođstvo Liona, da bi u 69. rezultat poravnao Pol Lirola.

Sve je mirisalo na remi, a onda je usledila eksplozija i rolekoster emocija za pristalice i jednog i drugog kluba.

Marsej je golom Ulisesa Garsije došao do potpunog preokreta, požar je ugasio Rajan Čerki u trećem minutu nadokande, ali je u petom Džonatan Rou pogodio za 3:2 i veliko slavlje čete Roberta De Zerbija.