Nica demonstrirala silu: Čak osam golova u mreži Sent Etjena

20.09.2024 22:50
Fudbaleri Nice Tanjug/AP Photo/Daniel Cole
Fudbaleri Nice

Fudbaleri Nice odigrali su spektakularnu utakmicu na premijeri petog kola francuske Lige 1 i igračima Sent Etjena dali su čak osam golova - 8:0 (6:0).

Nije ovo bilo prijatno veče za goste. Sve je počelo u četvrtom minutu kada je Dilan Batubinsika postigao autogol, a onda su se pogoci domaćina ređali kao na traci.

Prvo Tangaj Endombele, potom Mohamed Čo, dva puta Jusufa Mokoko i jednom Evan Gesan savladali su Gotijea Larsonura za velikih 6:0 posle samo 45 minuta fudbala.

Izdržao je Sent Etjen u nastavku sve do 75. minuta kada je prvo Sofijana Diop postigao gol, a onda je sa bele tačke precizan bio Pablo Rosario koji je tako stavio tačku na ovaj meč.

Nica je sada peta na tabeli sa sedam bodova, dok je Sent Etjen 16. sa tri.