PSŽ lako izašao na kraj sa Brestom

14.09.2024 23:14
Markinjos, kapiten PSŽ-a Tanjug/AP Photo/Matthieu Mirville
Markinjos, kapiten PSŽ-a

Fudbaleri Pari sen Žermena nadigrali su Brest 3:1 u četvrtom kolu francuske Lige 1.

Nije sve počelo kako treba za izabranike Luisa Enrikea, Brest se sjajno branio i u 29. minutu je za to nagrađen.

Penal je skrivio Nuno Mendeš, a realizovao ga je Roman Del Kastiljo i "Parkom Prinčeva" zavladao je osećaj nesigurnosti.

Ipak, PSŽ je poravnao na 1:1 u 42. minutu kada je glavom loptu u gol zakucao Usman Dembele, a odličan centaršut uputio mu je Markos Asensio.

Parižani su u drugom poluvremenu krenuli svim silama u napada i bilo je pitanje trenutka kada će slomiti Brest.

To se desilo i 73. minutu kada je Fabijan Ruiz postigao evrogol sa 20 metara, a svega 60 sekundi kasnije Mendeš je uposlio Dembelea koji je pobegao odbrani gostiju, lako postigao gol i svojim drugim pogotkom rešio pitanje pobednika.

PSŽ je prvi na tabeli Lige 1 sa maksimalnih 12 bodova, dok je Brest 12 sa svega tri.