Liga 1

Nemaju poraz, ali više ni sve pobede: Derbi Monaka i Lansa završen bez pobednika

01.09.2024 17:13
Trenutak kada Frankovski koristi penal Profimedia
Trenutak kada Frankovski koristi penal

Monako i Lans su u novu sezonu Lige 1 ušli sa velikim ambicijama, gotovo šampionskim, a ako ne za sam vrh, onda sigurno za mesta koja bi im sledeće sezone donela prolaz u elitno društvo evropskog fudbala.

Pomenuti klubovi su te visoke ciljeve naglasili u prva dva kola, kada su osvojili maksimalnih šest bodova.

Upravo u 3. kolo Lige 1 Monako i Lans su odmerili snage, ostali su neporaženi, ali više nemaju najveći broj bodova koji je moguće sakupiti u tri odigrane utakmice. Duel u Kneževini završen je 1:1 (0:0).

Dugo, dugo nije bilo golova u derbiju, a onda nam je finiš meča doneo spektakularan završetak. Kada je Denis Zakarija zatresao mrežu Lansa u 84. minutu, delovalo je da će Monako osvojiti sva tri boda i sigurno izbiti na čelo tabele.

Međutim, tako nije mislio Pržemislav Frankosvki. Prednost domaćinu koju je doneo Švajcarac, anulirao je Poljak sa "kreča" u trećem minutu sudijske nadoknade i tako na najbolji način iskoristio poverenje trenera Vilijama Stila, koji ga je u 65. minutu uveo u igru umesto Rubena Agilara.

Monako će za 14 dana gostovati Okseru, dok će Lans dočekati Lion u 4. kolu Lige 1.