Šou u Lionu: Olimpik posle preokreta savladao Strazbur, viđeno čak sedam golova

30.08.2024 23:00
Fudbaleri Olimpika iz Liona Tanjug/AP Photo/Laurent Cipriani
Fudbaleri Olimpika iz Liona

Fudbaleri Olimpika iz Liona napravili su preokret protiv Strazbura u jednoj od najuzbudljivijih utakmica ove godine - 4:3 (1:1).

Nije počeo dobro meč po domaćina, pošto je Strazbur poveo u trećem minutu golom Sebastijana Nanasija.

Mučili su se Nemanja Matić i njegovi saigrači da izjednače, ali su to uspeli u nadoknadi prvog poluvremena preko Korentina Tolisa i delovalo je da će Lion sa dobrim momentum ući u drugi deo igre.

Ipak, desilo upravo suprotno - Strazbur je bio ta ekipa koja je u nastavku briljirala i golovima Andreja Santosa u 48 i Emanula Emege u 58. minutu gosti su poveli 3:1, činilo se da je sve gotovo...

A onda, spektakl. Posle trećeg gola Strazbura u igru za Lion ušao je Gift Orban i to je bila sjajna odluka trenera Pjera Saža.

Već u 63. minutu Olimpik je preko Ejnslija Mejtland-Najsla smanjio vođstvo rivala, da bi onda Orban postigao dva gola za potpuni preokret i potpunu ludnicu na stadionu "Grupama".

Izdržao je Lion do kraja, sačuvao je pobedu i upisao prva tri boda u sezoni.