Podela bodova na "Velodromu": Grinvud spasio Marsej protiv Remsa

Autor: Kosta Simetić

25.08.2024 22:49
Fudbaleri Olimpik Marseja Profimedia
Fudbaleri Olimpik Marseja

Fudbaleri Marseja i Remsa remizirali su 2:2 (1:0) u drugom kolu franuske Lige 1.

Marsej je dominirao od početka utakmice i za to je bio nagrađen već u 25. minutu. Po levom boku probio je Kventin Merlin, poslao je oštar centaršut u srce kaznenog prostora, a loptu u mrežu sproveo je Amine Harit.

Pokušali su puleni Roberta De Zerbija da postignu i drugi gol, ali nisu uspeli u toj nameri. Rems je posle odmora izašao vidno motivisan i usledio je šok za sve na "Velodromu".

Prvo je u 51. minutu Sergio Akijeme pokupio odbitak posle kornera i uputio neodbranjv udarac u gol Giljerma Ruljija. Potom je u 55. Jaja Fofana sam istrčao kontranapad, sjajnim driblingom izbacio čuvara iz igre i iz maltene mrtvog ugla savladao golmana Marseja.

Trgao se Olimpik posle blickriga gostiju, nastavili De Zerbijevi momci da napadaju i u 71. minutu Mejson Grinvud je pogodio glavom za izjednačenje i ispostaviće se za podelu bodova na ovom meču.