Liga 1

Monako slavio u Lionu, Matiću šansa u drugom poluvremenu, Kamara dao gol, pa "pocrveneo"

24.08.2024 19:02
Fudbaleri Liona i Monaka Profimedia
Fudbaleri Liona i Monaka

Monako je zabeležio i drugu pobedu u sezoni na teškom gostovanju u Lionu "kneževi" su slavili sa 2:0. Do tri boda došli su posle golova Ben Segira u 65. i Kamare u 80. minutu utakmice.

Olimpik je posle ovog poraza od Monaka, ostao prikovan za dno tabele, s obzirom da je i u prvom kolu ostao bez bodova. U timu iz Liona u startnih jedanaest nije bilo našeg Nemanje Matića, koji je šansu dobio tek u nastavku utakmicu.

Prvo poluvreme prošlo je u međusobnom ispitivanju snaga i bez pravih prilika za gol. Takumi Minamino je propustio najbolju priliku za pogodak u 31. minutu. Odlično je primio loptu u šesnaestercu, zatim je oštro šutirao, međutim, umesto mreže pogodio je desnu stativu.

Do kraja prvog dela pokušaao je i Lion preko Abnera, međutim i ova lopta je završila je pored stative.

Bolje su u nastavak utakmice ušli igrači Monaka, koji su već u 65. minutu stigli do gola. Elies Ben Segir je odlično primio pas u šesnaestercu, izbio je sam pred golmana domaćih, a zatim je šutirao nisko u levi ugao i pogodio za 0:1.

Nije imao više šta da čeka trener Liona, pa je izvukao iz igre Abnera u 73. minutu, a na teren poslao Nemanju Matića Ipak, ni to nije bilo od pomoći.

Kako je vreme odmicalo Monako je igrao sve bolje u odbrani, a Lion na domaćem terenu nije imao "ključ" za odličnu defanzivnu liniju gostiju.

I kad se šanse ne iskoriste obično sledi kazna. Upravo se to desilo Olimpiku iz Liona. Kasum Utara je u 80. minutu poslao loptu u šesnaesterac Liona. Na pravom mestu je bio Lamin Kamara koji je precizno šutirao i poslao loptu uz desnu stativu - 0:2.

Monko je na kraju ostao sa igračem maanje, jer je strelac Kamara prvo dobio žuti karton zbog odugovlačenja u 90+4, a ond i tri minuta kasnije zbog prekršaja.