Liga 1

Raspucani PSŽ bez milosti i ove sezone, Monpelje ispraćen sa šest golova u mreži

23.08.2024 22:40
Barkola je zatresao mrežu Monpeljea u ranoj fazi meča Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
Barkola je zatresao mrežu Monpeljea u ranoj fazi meča

Nema Mbapea, nije problem. PSŽ pobeđuje i bez njega! Definitivno klub iz Pariza ni ove sezone neće kako sada stvari stoje imati pravu konkurenciju u Ligi 1. Na kraju PSŽ - Monpelje 6:0 (2:0).

Nisu se navijači praktično ni smestili na tribine stadiona "Park prinčeva", a mreža Monpeljea već se tresla. Dobro je prošao po levoj strani Barkola, pratili su ga gostujući igrači, međutim ništa nisu mogli. Usledio je precizan šut, lopta se odbila od stative i završila iza leđa Lekomtea.

Do kraja prvog dela utakmice PSŽ je uspeo da još jednom pogodi mrežu Monpeljea. Neveš je fantastično odigao za Asensija, koji je lepo utrčao u prostor i sa desetak metara smestio loptu u mrežu 2.0

Markinjos je u 35. minutu posle slobodnog udarca najbolje skočio u šesnaestercu i šutirao glavom, međutim lopta je otišla pored gola. Asensio je propustio još dve prilike, dok je Monpelje imao samo jedan šut u okvir gola.

Kako su završili prvo poluvreme,  tako su otvorili drugo domaći. Već u  53. minutu, posle dodavanja Dembelea, Barkola je ostao sam i sa sedam metara posalo loptu iza leđa golmana gostiju - 3:0.

Nisu stigli ni da se konsoliduju igrači Monpeljea, a Hakimi je posle asistencije Mendeša pogodio za - 4:0. Već posle dva minuta, nova majstorija Dembelea koji je odlično uposlio Emrija, a ovaj provukao lotpu kroz noge štoperu Monpeljea i pogodio za 5:0.

Seriju golova završio je Li u 82. minutu na asistenciju Hakima.