Ren opasno ljut na Matića: Burižo i Guiri blickrigom srušili Lion

18.08.2024 22:40
Benjamin Burižo je golom otvorio sezonu Guliver/AP Photo/Christophe Ena
Benjamin Burižo je golom otvorio sezonu

Ren je dočekao na "nož" Nemanju Matića i Lion i veoma dobrom igrom došao je do sigurne pobede 3:0 (2:0) u prvom kolu Lige 1, s tim da gosti u 70. minutu nisu iskoristili penal.

Ren je mnogo bolje otvorio duel protiv Liona, posle prilika Blasa, Burižoa i Guirija za dva minuta postigao je dva pogotka.

Prvi je bio i srećan splet okolnosti, jer je posle slobodnog udarca sa 16 metara Burižo šutirao, lopta se odbila od Matića i završila u mreži. Štoper Liona Niakate častio je domaćina manje od 120 sekundi kasnije. Pod pritiskom Gronbeka je slabo vratio loptu golmanu, Guiri je bio brži od Lukasa Perija, zaobišao ga i poslao loptu u mrežu.

Ren je apsolutno dominirao, gosti za koje je igrao Nemanja Matić za 45 minuta nije uputilka nijedan udarac u okvir gola. To dovoljno govori o prvih 45 minuta.

Drugo poluvreme, slična priča, s tim da je i Lion pokazao da ume da igra. Posle prečke Guuirija, Asinjon je napravio faul za penal. Imao je Gruzin Mikautadze šansu da smanji prednost Rena, ali iskusni golman Mandanda mu je odbranio udarac.

U tom 70. minutu bilo je jasno da bodovi ostaju u Renu.  Na kraju je Guiri ubeležio asistenciju, a Maiste pogodak za konačnih 3:0.