Liga 1

Samo tri gola na tri dnevna meča Lige 1: Jedino Lans slavio, ostali uzeli po bod

18.08.2024 19:16
Slavlje golmana Lansa Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
Slavlje golmana Lansa

Trećeg dana startnog kola Lige 1, u popodnevnim časovima, odigrana su tri meča, a gledaoci istih nisu se nagledali golova, jer su pala samo tri pogotka, od čega dva u jednom od dva remija.

Jedini je slavio Lans i to na terenu Anžea - 1:0 (1:0), a pobedu je doneo Vesli Said u 28. minutu. Neverovatno koliko su mu defanzivci ostavili vremena i prostora da primi loptu, namesti se za šut i sa male udaljenosti savlada golmana, za tri vredna boda na kontu gostiju.

U Monpeljeu su istoimeni tim i Strazbur su do pola dovršili posao, tako što je sastav sa strane poveo preko kapitena Habiba Diare. I pre toga agilni igrač lepo je prihvatio dodavanje u kaznenom prostoru i lepim udarcem iskosa doneo prednost Strazburu u 58. minutu.

Međutim, ista je brzo nestala i to sa penala. Da je neko drugi izveo najstrožu kaznu možda i ne bi tako ispalo, ovako je Savanije potvrdio majstorstvo za izvođenje udaraca za 11 metara. Kaos svih sedam puta prošle sezone.