Novajlija se odmah pokazao: Okser pobedio Nicu golom u petom minutu nadoknade

18.08.2024 16:55
Fudbaleri Oksera i Nice u duelu Profimedia
Fudbaleri Oksera i Nice u duelu

Fudbaleri Oksera uspeli su da savladaju na svom stadionu Nicu rezultatom 2:1 (1:1) u prvom kolu francuske Lige 1. Ovo je ujedno bio i prvi duel momaka u plavoj opremi posle godinu dana u nižem rangu, tako da će im ovatri veoma značiti u nastavku sezone.

Izjednačujući gol za Okser postigao je Rajan Ravelson (43), igrač sa Madagaskara, dok je strelac vodećeg pogotka za Nicu bio Mohamed-Ali Čo (21), nekadašnji krilni fudbaler Real Sosijedada. Konačan rezultat je postavio Laso Kulibali u petom minutu nadoknade.

Bliži pobedi je bio tim sa Azurne obale do 90. minuta, s obzirom da je u 68. minutu golman ekipe u belim dresovima, Donovan Lotombe, uspeo da skrene udarac glavom Džordana Lotombea u stativu, i tako spreči vodeći gol u nezgodnom trenutku.

Ipak, šok je došao u petom minutu nadoknade, kada je Kulibali uspeo da zatrese mrežu rivala, i tako natera Nicu da se zapita da li je spremna za evropske izazove ove sezone.

U narednom kolu, povratnik u Ligu 1 će se sukobiti sa Nantom u gostima, dok će Nica imati nešto teži zadatak protiv Tuluza, ali na svom terenu.

Sve mečeve francuskog šampionata možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.