Izbegnuta velika tragedija u Francuskoj: Igrač Lila, Angel Gomes pola sata bez svesti ležao na terenu

18.08.2024 08:15
AAngel Gomes igrač Lila teže je povređen protiv Lila Guliver/Elyxandro Cegarra Panoramic
AAngel Gomes igrač Lila teže je povređen protiv Lila

Malo je nedostajalo da prvo kolo Lige 1 obeleži velika tragedija koja je srećom izbegnuta na stadionu Remsa.
Nažalost, utakmicu sa Lilom obeležila je nesreća gostujućeg igrača Angela Gomesa, koji je u 16. minuti posle sudara sa domaćim igračem Amadoum Koneom završio bez svesti.

Kone je neoprezno u skoku udario Gomesa, ramenom u glavu. Englez je pao na travu kao pokošen i ostao je da leži bez svesti. Lekaarska ekipa Lila odmah je utrčala na teren, dok su igrači okružili igrača zaštitivši ga od pogleda i kamerađ.
Prekid je trajao čak 35 minuta. Na kraju posle velike drame Gomes je na nosilima iznesen sa terena, a Kone je zaradio crveni karton.

Dok je igrač Lila na nosilima napuštao teren, ceo stadion je skandirao njegovo ime.
Lil je kasnije na društvenim mrežama zahvalio navijačima Remsa na podršci igraču, ali je i potvrdio da se igrač oseća bolje.

"Možemo da potvrdimo da je Anhel Gomez povratio svest i da se nalazi u bolnici. Sve naše misli usmerene su prema njemu", istakli su iz Lila.

Lil je slavio sa 2:0. Gosti su poveli u 30. minutu golom Diakitea, a pobedu je potvrdio David u trećem minutu nadoknade.