PSŽ može i bez Mbapea: Parižani rutinirali Avr

16.08.2024 22:50
Fudbaleri PSŽ-a Profimedia
Fudbaleri PSŽ-a

Fudbaleri Pari sen Žermena ubedljivo su započeli odbranu trona u Ligi 1 i u prvom kolu pobedili Avr 4:1 (1:0).

Dokazali su Parižani da mogu i bez Kilijana Mbapea koji je ovog leta prešao u Real Madrid, ali su se aktuelni šampioni propisno pomučili.

Poveli su gosti iz "grada svetlosti" već u trećem minutu golom korejskog Lea Mesija, Kang In Lija, ali je Avr početkom drugog poluvremena poravnao na 1:1 pogotkom Gautijea Ljorisa.

Ipak, PSŽ je napadao i bilo je pitanje trenutka kada će postići gol, a ne samo da je postigao jedan, već tri i to u roku od pet minuta.

Osman Dembele je prvi pogodio u 85, Bredli Barkola bio je strelac u 86, a tačku na i stavio je Randal Kolo Muani u 90. minutu iz penala.

PSŽ će u drugom kolu odmeriti snage sa Monpeljeom, dok će Avr gostovati Sent Etijenu.