Lans nastavlja da juri Evropu, Tuluz sam sebe eliminisao

03.05.2024 22:53
Igrači Lansa slave Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
Igrači Lansa slave

Lans je nastavio rezultatski da "maršira" (poraz, pobeda, poraz, pobeda), pobedio je Lorijen 2:0 i nastavio da se bori za evropsku vizu posle odigranog meča 32. kola Lige 1.

Mučili su se igrači sa gostima iz Lorijena sve do 57. minuta kada je Eli Vahi iskoristio kardinalnu grešku odbrane i lako doneo porednost koju je Da Kosta pečatirao desetak minuta pre kraja.

Tuluz je imao više od igre, inicijativu, mnogo više prilika, punih 18 minuta igrača više, ali je dožioveo poraz od Monpeljea 1:2 (1:1) i udaljio se od borbe za Evropu.

U jeku inicijatice domaćina, sjajni Teži Savanije postigao je spektakularan pogodak, kada je posle centaršuta "uhvatio" volejn i smestio neodbranjivop loptu u sam ugao. Brzo je Tuluz izjednačio, a onda je Savanije u 65. minutu zaradio drugi žuti karton.

Odbrana domaćina dozvolila je Pariju da dribla, dribla, a kada je konačno bio zaustavljen Fajad je lako poslao loptu u mrežu sa desetak metara. Domaćin nije uspeo da stigne do boda, a u nervoznoj igri Nikolaisen je zaradio isključenje.