Lil slavio u gostima i osvojio tri važna boda u borbi za Ligu šampiona

28.04.2024 14:59
Fudbaleri Lila, slavili su u gostima Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
Fudbaleri Lila, slavili su u gostima

Lil je na gostovanju Mecu upisao važna tri boda u borbi za poziciju borj tri Lige 1 i mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ipak, nije sve tako dobro krenulo za goste, jer je domaći tim rano došao do prednosti golom Mikautadzea u 23. minutu i to posle udarca sa bele tačke, a posle igranja rukom jednog igrača Lila u svom šesnaestercu.

Slavlje domaćih, međutim nije dugo trajalo. Ismaili je prošao kroz obranu Meca, posle sjajnog pasa i preciznim šutem savladao golmana domaćih za 1:1

Uspeo je Lil pre odlaska na odmor da u potpunosti preokrene rezultat, a strelac drugog gola bio je Jusuf Jaziči, koji je iskoristio jednu odbijenu loptu i bez razmišljanja ispalio projektil za - 1:2.

U nastavku utakmice nije bilo nekih velikih prilika, Lil je čuvao stečenu prednost, dok je Mec pokušavao nešto više da uradi iz kontranapada, što su uspešno rešavali gostujući defanzivci.