Parižani nemilosrdni u francuskom derbiju: Lion bez šansi na "Parku Prinčeva"

21.04.2024 22:55
Fudbaleri Pari Sen Žermena Tanjug/AP Photo/Christophe Ena
Fudbaleri Pari Sen Žermena

Pre nekoliko godina je ovo možda bio jedan od najvećih derbija u Francuskoj, ali danas nije ni blizu toga. Pari Sen Žermen je savladao Olimpik iz Liona 4:1 (4:1) u 30. kolu Lige 1.

Izuzetno loše su započeli gosti iz Liona jer je već nakon tri minuta igre Nemanja Matić postigo autogol, a svega 180 sekundi nakon toga je Lukas Beralod uvećao prednost Parižana. Usledila je kratka pauza, ali je Gonsalo Ramoš u 32. minutu ponovo tresao mrežu Entonija Lopesa. Ernest Numa je smanjio na 3:1 u 37. minutu, ali je Ramoš sa još jednim pogotkom ponovo vratio tri gola prednosti domaćinu.

U drugom delu igre je takođe bilo dosta šansi, ali ne i toliko golova. Izabranici Luisa Enrikea su bili bliži ubedljivijoj pobedi, nego Lion smanjenu zaostatka.

Pari Sen Žermen se nalazi na prvoj poziciji sa 66 osvojenih bodova, dok je Lion na osmoj poziciji sa 41.