Monako rutinirao Brest i preskočio ga na tabeli: Minamino i Zakarija pogađali za "kneževe"

21.04.2024 19:03
Fudbaleri Monaka Guliver/Baptiste Autissier Panoramic
Fudbaleri Monaka

Fudbaleri Monaka su savladali Brest 2:0 (1:0) u 30. kolu francuske Lige 1. "Kneževi" su tako preskočili današnjeg protivnika na tabeli i zauzeli drugu poziciju.

Nije bilo previše prilika na samom startu utakmice. Sredinom prvog dela igre je domaćin zaigrao nešto bolje, ali nije iskoristio dobar period igre kako bi postigao gol. Usledila je kazna u 40. minutu kada je Denis Zakarija doneo prednost gostima.

Drugo poluvreme su izabranici Adolfa Hitera otvorili još jednim golom. Ovog puta se u strelce upisao Takumi Minamino, a Japanac je ujedno postavio i konačan rezulat na utakmicu. Pred kraj utakmice je umalo nastala i opšta tuča kad su se Elis Ben Sigir i Vilfred Singo umalo potukli sa igračima Bresta. Obojica su sankcionisana crvenim kartonima, a odmah nakon toga je i glavni sudija odsvirao kraj utakmice.

Obe ekipe i dalje zauzimaju mesta koja vode u Ligu šampiona naredne sezone. Monako je sada na drugom mestu sa 55 bodova, dok je Brest pao na treću poziciju sa 53.