27.08.2023 19:33
Iz vođstva u minus, pa nazad do važne pobede iz šuta Levandovskog: Barselona preživela rolerkoster protiv Viljareala Tanjug/AP Photo

Fudbaleri Barselone prolili su "krv, znoj i suze" za drugu pobedu u novoj sezoni La Lige, čas bili dobitnici čas gubitnici na terenu Viljareala, da bi tek golom Roberta Levandovskog preživeli rolerkoster u meču trećeg kola - 3:4 (2:2). Na mišiće nastavivši odbranu trona u španskom fudbalu.

Početak duela uopšte nije nagoveštavao goleadu, s neizmeničnom razmenom pogodaka, jer su mlađani Gavi (12. minut) i Franki De Jong (15) doneli brzo i lepo vođstvo Kataloncima. Ali, još jednom se ispostavilo da je 2:0 "najopasniji rezultat", kao što je umeo da govori srpski trenerski bard Milan Živadinović.

Domaćin nije izgubio tlo pod nogama u pokušaju da prvi put posle davne 2007. godine "skine skalp" Barsi pred svojim navijačima, već je preko Huana Fojta (26) i Aleksandra Sorlota (40) već do kraja prvog poluvremena upalio alarm u Ćavijevoj ekipi.

Još kada je Baeana savladao Ter Štegena za totalni preokret (50) sve je zamirisalo na veliki kiks gostiju u večitoj trci sa madridskim Realom za nacionalne trofeje. Ipak, Barsa je imala dovoljno vremena da "vaskrsne", a novi život su joj udahnuli Feran Tores (68) i Robert Levandovski (71). Španski i nemački napadač za kratko vreme su obrnuli "igricu" i iščupali važne bodove.