
pre 2 minuta 14: 30
AdmiralBet ABA Liga na Areni: Igokea u dobrom raspoloženju dočekuje Spartak
Spartak je u minulom kolu slavio protiv Splita, dok je Igokea bila bolja od Borca u Čačku.
Las Palmas dočekuje Alaves na stadionu "Gran Kanaria" u 28. kolu La Lige, a biće ovo direktan okršaj dva tima koji se bore za opstanak.
Ne ide Las Palmasu nikako od početka godine, na poslednjih šest utakmica zabeležio je čak pet poraza i samo jedan remi protiv Valjadolida.
Nedisciplina je ipak, veliki problem ove ekipe. Čak tri crvena kartona dobili su igrači Las Palmasa u sedam mečeva, od toga su "crveneli" na dva poslednja duela protiv Valjadolida i Betisa.
Povratak na domaći teren mogao bi da bude prilika za prekid loše serije, iako ni njihova forma kod kuće ove godine ne uliva previše optimizma.
Zanimljivo, sva tri domaća trijumfa Las Palmasa ove sezone ostvarena su minimalnom rezultatom. Alaves u ovaj susret ulazi s obnovljenim samopouzdanjem posle teške, ali važne (1:0) pobede protiv Viljareala, što im je bio prvi trijumf u ligi još od sredine januara.
Ta pobeda pomogla im je da se pomere iz zone ispadanja i prestignu upravo Las Palmas. Pokazali su tada veliku hrabrost igrači Alavesa, budući da su više od pola utakmice igrali sa igračem manje nakon što je golman Antonio Sivera isključen, a susret su završili sa devetoricom, jer je Blanko morao ranije u svlačionicu posle dva žuta kartona.
Istina, učinak igrača Alavesa u gostima ove sezone nije impresivan, ali su u posljednje vreme popravili formu na strani, izgubivši samo jedan od poslednjih šest ligaških gostovanja.
Tri od pet mečeva ova dva tima dobio je Alaves, koji je poslednji put trijumfovao na gostovanju Las Palmasu još aprilu 2018. godine.
La Liga 28. kolo
PETAK
Las Palmas - Alaves 21.00 (A1P)
SUBOTA
Valjadolid - Selta 14.00 (A3P)
Majorka - Espanjol 16.15 (A3P)
Viljareal - Real Madrid 18.30 (A1P)
Đirona - Valensija 21.00 (A1P)
NEDELJA
Leganes - Betis 14.00 (A3P)
Sevilja - Atletik Bilbao 16.15 (AS3)
Osasuna - Hetafe 18.30 (AS8)
Rajo Valjekano - Real Sosijedad 18.30 (AS2)
Atletiko Madrid - Barselona 21.00 (A2P)
Old Trafford zaostaje za drugim stadionima.
Ekonomija je pogonsko gorivo sporta, a ako posmatramo Nemačku, onda je i sport u velikim problemima.
Prošlog meseca je klub izazvao pobunu navijača zbog razmene košarkaške zvezde, Luke Dončića.
Realni manjak vremena jedan je od najvećih ograničavajućih faktora u korišćenju medija, posebno u vremenu i društvenim grupama gde dominira stav da čovek ima više para nego vremena. Veštačka inteligencija može pomoći i u ovom problemu, a Bloomberg Adria je eksperimentisala sa sportskim vestima i ChatGPT-jem.
Košarka je uvek bila američki sport, ali njihova dominacija je u ozbiljnoj recesiji. Novi Netflixov dokumentarac "Court of Gold" u fokus stavlja baš tu borbu za košarkaški tron na Olimpijskim igrama u Parizu, gde je televizijskim kamerama bilo omogućeno da snimaju i iza kulisa.
24.02.2025 11: 10
Majorka stiže u Andaluziju po bodove koji su joj neophodni u nastavku borbe za izlazak u Evropu. Trenutno su na devetom mestu na tabeli sa 34 osvojena boda, a u poslednjem kolu slavili su protiv Las Palmasa 3:1.
23.02.2025 11: 42
Na pet poslednjih mečeva Đirona ima čak četiri poraza, od kojih je poslednji bio protiv Hetafea na domaćem terenu 1:2.
17.02.2025 09: 40
Barselona i Rajo Valjekano su odigrali nekoliko zanimljivih mečeva u poslednjih par sezona. U ovom periodu, Barselona je zabeležila dve pobede, dok je Rajo Valjekano uspeo da pobedi jednom, a dva meča su završena nerešeno.
16.02.2025 22: 21
Real i Atletiko su napravili kiks u subotu. Lider na tabeli je odigrao nerešeno protiv Osasune, dok je Atletiko remizirao sa Seltom.
pre 23 minuta 14: 10
U Partizanu su svesni da moraju da dođu do grupne faze Lige Evrope ili Lige konferencija, jer bi novac od međunarodne scene popravio finansijsko stanje kluba.
pre 38 minuta 13: 55
U ponedeljak u poslednjoj utakmici 28. kola, fudbaleri Novog Pazara dočekuju Železničar iz Pančeva, utakmica počinje u 19.00 časova.
pre 58 minuta 13: 35
Na posljednjih pet međusobnih okršaja obe ekipe su upisale po jednu pobedu, dok su tri susreta završena bez pobednika. Prvi susret ove sezone je završen pobedom Oksera 2:1.
pre 1 sat 12: 50
U mladoj reprezentaciji Srbije su Lazar Kaličanin, Uroš Kabić (istina na pozajmici iz Zvezde) i Vojin Serafimović. Kolarov je pomenute igrače pozvao za prijateljske utakmice protiv BiH i Gruzije u Antaliji.
Ostavite komentar