Nema sreće Davide Alaba, nema ni Real sa štoperima. Austrijanac je trebalo protiv Leganesa da se definitivno vrati u startnu postavu posle duge pauze, ali je na treningu povredio mišić i moraće na nove terapije od najmanje tri nedelje.
U momentu kada su Ridiger i Eder Militao povređeni, povratak Alabe trebalo je da bude spas za trenera Karla Anćelotija koji krpi poslednju liniju od starta sezone. Bivši kapiten selekcije Austrije vratio se na teren 19. januara posle više od godinu dana pauze, odigrao je nekih 70 minuta u četiri meča i nije pokazivao naznake da bi mogao da se ponovo povredi. Preskočiće Alaba i derbi sa Atletiko Madridom, pa duele sa Mančester sitijem u okviru plej-ina za osminu finala UEFA Lige šampiona.
Real je spao samo na mladog Asensija kao centračnog štopera, tu je i Jakob Ramon, koji je povučen iz Kastilje, kao i Oreljan Čuameni koji je "žrtvovan" na poziciji centralnog beka. Francuzu se uvek potkrade neka velika taktička greška i zbog toga je mnogo kritikovan, ali Anćeloti nema alternativu. Pominju mediji da Karlito sprema Fedea Valverdea za štopera, pa i Lukasa Vaskeza, kao kad je nekada prekomandovao Naća sa mesta levog beka u centralu. Ostaje da se vidi šta će Italijan uraditi, jer duel sa Leganesom će dati odgovor na šta će se Real osloniti za tri važna susreta koja mu slede.
Propustio je Real da se ojača u završenom prelaznom roku bar sa nekim veteranom. Serhio Ramos je otišao u Meksiko, a navijači Reala su baš u njemu videli rešenje, bar do kraja sezone.
Ostavite komentar