Rajo šokirao Barselonu i odložio njenu proslavu titule

27.04.2023 00:13
Rajo šokirao Barselonu i odložio njenu proslavu titule Tanjug/AP Photo/Pablo Garcia

Kakvo iznenađenje u La ligi!Fudbaleri Rajo Valjekana nadigrali su nasvom terenu veliku Barselonu sa 2:1 (1:0) u 31. kolu španske Primere.

Obično se ekipe protiv Katalonaca ili Reala povuku, brane i čekaju šansu iz kontranapada, ali Rajo je večeras došao da se nadmeće.

U 19. minutu odlično dodavanje Serhia Kamelja iskoristio je Alvaro Garsija i tako svoju ekipu doveo u prednost.

Naravno, Barselona je nakon toga preuzela potpunu inicijativu nad utakmicom, ali joj to nije donelo mnogo toga, dok je Rajo bio strpljiv i u 53. minutu Fran Garsija udvostručio je prednost svog tima za potpunu ludnicu na tribinama.

Ipak, bilo je pitanje trenutka kada će odbrana domaćina kapitulirati, a to se desilo u 83. minitu kada je Robert Levandovski svom timu doneo nadu da može
do boda ili preokreta.

Na kraju, Rajo se odbranio i upisao ogromna tri boda, dok Barselona nije iskoristila kiks Reala, te titula još uvek nije i matematički u njenim rukama.