Viljareal pokupio sve iz kuće Valjadolida: Pobednička plovidba "Žute podmornice"

26.10.2024 15:53
Aleks Baena, fudbaler Viljareala Guliver
Aleks Baena, fudbaler Viljareala

Fudbaleri Viljareala otišli su u Valjadolid po pobedu i vratili su se s tri planirana boda, rešivši u svoju korist oba poluvremena meča 11. kolu La Lige - 1:2 (0:1).

Gosti iz španske pokrajine Kasteljon bili su dominatniji tim tokom celog toka susreta, po svim bitnijim parametrima, pa su tako samo šuteva prema golu imali maltene tri puta više od domaćina (16:6).

Udaraca u okvir, takođe (9:3), da nije bilo stative i prečke u dva navrata slavili bi ubedljivije, ali i ovako su obavili posao, upisali šestu pobedu i prekinuli mini niz od dva kola bez trijumfa.

Prvi pogodak bio je delo Barija u 29. minutu, a konačni rezultat postavio je Baena u smiraj utakmice (84). U međuvremenu je Sula, iz penala (60), vratio neizvesnost u duel, odnosno nadu Valjadolida da može do trećeg slavlja u tekućem prvenstvu.

Real Sosijedad - Osasuna 21.00 (AS2)

La Liga, 11. kolo PETAK Espanjol - Sevilja 0:2 (0:2) VIDEO /Lukebakio 20, 45/ SUBOTA Real Valjadolid - Viljareal 14.00 (AP2) Rajo Valjekano - Alaves 16.15 (AS5) Las Palmas - Đirona 18.30 (AS2) Real Madrid - Barselona 21.00 (A1P) NEDELJA Leganes - Selta 14.00 (AS1) Hetafe - Valensija 16.15 (AS6) Betis - Atletiko Madrid 18.30 (A3P) Real Sosijedad - Osasuna 21.00 (AS2)