(VIDEO) Majstorije Lukebakija u trijumfu Sevilje nad Espanjolom

25.10.2024 23:01
Dodi Lukebakio slavi gol TV Arena sport/ Screenshot
Dodi Lukebakio slavi gol

Tradicija se nije prekinula, Sevilja je nastavila niz pobeda nad Espanjolom u Barseloni. Od 2017. godine Espanjol ne može da izađe na kraj sa "berberima", večeras je Dodi Lukebakio sa dva majstorska pogotka 0:2 (0:2) rešio meč 11. kola Primere La Lige.

Dva majstorstva Belgijanca Lukebakija donela su Sevilji dva gola prednosti na pauzi. Pogađao je odlični levonogi fudbaler dva puta sam ugao i bio centralna figura tog prvog dela u kome je Espanjol propustio svoje dve prilike.

Lukebakio je u 20. minutu sa 20 metara pogodio sam gornji ugao, da bi pred samu pauzu iskosa sa leve strane dijagonalnom loptu poslao u malu mrežu. Oba puta golman Garsija je samo paradama ulepšao pogotke.

U nastavku se Sevilja, u čijem je timu standardno dobru partiju pružio Nemanja Gudelj, umešno branila. Ipak, posle kornera sudija je dosudio penal za Espanjol u 78. minutu kada je lopta pogodila u ruku baš Gudelj. Međutim, sudija je dobio poziv iz VAR sobe i posle pregledanog snimka ustanovio da je ruka srpskog reprezentativca bila uz telo.

Tako je Sevilja došla do pete pobede na poslednjih šest gostovanja ovom rivalu!