Injaki Vilijams oborio Sosijedad i sačuvao Bilbao u trci za Evropu

15.04.2023 18:27
Injaki Vilijams oborio Sosijedad i sačuvao Bilbao u trci za Evropu Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Atletik Bilbao je u veoma značajnom meču za izlazak u Evropu pobedio na "San Mamesu" Real Sosijedad 2:0 (1:0) u 29. kolu Primere La Lige i sačuvao realne šanse da izađe na evropsku pozornicu.

Lokalni derbi rešio je sjajni španski reprezentativac Injaki Vilijams koji bio dvostruki strelac. Prvo se najbolje snađao u šesnaestercu i poslao u padu loptu iza leđa golmana Remira, da bi u nastavku pokazao savršenu tehniku i posle prijema, loptu zakucao pod prečku u 70. minutu.

Meč je imao odličnu dinamiku, brojne prilike na obe strane i raspoloženog golmana domaćina Unaija Simona koji je odbranio dve-tri sjajne prilike gostiju. Sosijedad ostaje na četvrtom mestu sa četiri boda prednosti nad Viljarealom koji je neočekivano bio poražen danas od Valjadolida.