Las Palmas slavio u Valensiji posle preokreta: Meč završen sa 13 žutih kartona i jednim crvenim

21.10.2024 23:01
Luis Pepelu, strelac za Valensiju, ali to nije bilo dovoljno za pobedu Profimedia
Luis Pepelu, strelac za Valensiju, ali to nije bilo dovoljno za pobedu

Sve je dobro krenulo za Valensiju, ali se loše završilo. U meču sa čak trinaest žutih kartona i jednim crvena, Las Palmas je posle preokreta došao do tri boda na teškom gostovanju.

Posle dva poraza, trebao je Las Palmasu dobar rezultat i u tome su igrači koje sa klupe predvodi Dijego Martinez i uspeli. Sa druge strane Valensija se nadala pobedi posle dva remija i poraza, ali su za slavlje gostiju bili zadužen Fabio Silva i Moleira, strelci za goste u 54. i 85. minutu.

Pre toga izjednačenje je doneo Munjoz na isteku prvog dela igre, dok je pogodak za Valensiju dao Pepelu u 19. minutu sa bele tačke. Isti igrač je zbog nesportskog ponašanja "pocrveneo" u 70. minutu i tako u teškom trenutku ostavio saigrače na cedilu, ipak, Terega je golom u četvrtom minutu nadoknae uspeo da ublaži poraz.

Iskoristili igrača više gosti iz Las Palmasa i u finišu meča dali i treći gol. Ipak, utisak je da je Valensija mogla mnogo više, međutim staro je fudbalsko pravilo kada se ne iskoriste šanse sledi kazna, a kažnjeni su surovo domaćini.

Kada su već svi čekali kraj utakmice, Terega je uspeo da ublaži poraz, ipak to nije bilo dovoljno za preokret. Na kraju Valensija - Las Palmas 2:3. U narednom kolu Valensija igra sa Hetafeom, a Las Palmas dočekuje Đironu.