Petarda Katalonaca u La Ligi pred okršaj sa Bajernom: Sevilja loše prošla u Barseloni

20.10.2024 23:02
Fudbaleri Barselone deklasirali Sevilju AP Photo/Joan Monfort
Fudbaleri Barselone deklasirali Sevilju

Fudbaleri Barselone opravdali su večeras ulogu favorita protiv Sevilje, pobedivši posrnulog španskog velikana rezulatom 5:1 (3:0) u 10. kolu La Lige. Bio je to deveti trijumf Katalonaca u dosadašnjem toku takmičenja, gde su još jednom potvrdili da imaju visoke ambicije, a, prema svemu sudeći, taj debakl koji su doživeli od Osasune (2:4) pre manje od mesec dana, pošteno ih je razmrdao budući da im je večerašnja pobeda bila treća u nizu i to sa ovakvo ubedljivim rezultatom!

Cela postava Barselone, od golmana do napada funkcionisala je večeras "kao po loju". Sevilja gotovo ništa nije mogla da uradi na protivničkoj polovini, a veći kvalitet, bolji roster i sve što ide uz to, Katalonci su već dokazali u prvom poluvremenu, kada su golovima Pedrija i Roberta Levandovskog, inače, dvostrukog strelca, otišli na odmor sa već tri gola na svom kontu.

Nastavak utakmice, ili bar prva polovina drugog poluvremena, protekla je u nešto manjoj inicijativi Barselone. Katalonci su prvo stali na loptu i "povukli ručnu", da bi se dinamika na terenu ponovo promenila ulaskom Pabla Torea. Rezervista "blaugrane" zamenio je Jamala sredinom drugog poluvremena, da bi u roku od 10ak minuta dao još dva gola, kompletiravši "petardu" Barse.

Jedini pogodak za Sevilju postigao je Muzambo, koji je zatresao mrežu Barselone prvi put od pomenutog debakla sa Osasunom.

Barsa je tako nastavila seriju uspešnih rezultata u La Ligi, gde sada ima tri boda više od Reala, odnosno sedam od Atletika, a uspehe sa domaće scene pokušaće da prenese i na međunarodnu gde je 23. oktobra očekuje susret sa Bajernom.

Barsa ima polovičan učinak Ligi šampiona (1:1), baš kao i Bavarci.