Gazaniga odbranio tri penala igračima Atletika, Đirona slavila sa bele tačke

06.10.2024 16:22
Fudbaleri Đirone Profimedia
Fudbaleri Đirone

Sve je viđeno na utakmici između Đirone i Atletik Bilbaa. Golovi, crveni karton, čak tri promašena penala gostiju i jedan pobedonosni za domaće. Na kraju Đirona - Atletik Bilbao 2:1 u 9. kolu La Lige.

Činilo se da će se utakmice u predgrađu Madrida posle svega završiti remijem, ali je Stuani u devetom minutu nadoknade doneo tri boda Đironi.

U prvom poluvremenu Berenger je promašio penal za Atletik Bilbao, tačnije dobro je intervenisoa golman Đirone. Sa druge strane Asprilja je pogidio za 1:0. Lopta je prevarila golmana gostiju, koji je očekivao ofsajd. Ipak, sudija je pokazao na centar.

Sanset je tri minuta kasnije izjednačio na 1:1, asistent je bio  Berenger. U 58. minutu dosuđen je novi penal za Atletik. Golman Đirone zaustavio je udarac Injakija Vilijamsa, ali je sudija tražio da se ponovo izvede penal. Odgovornost je ovog puta preuzeo Ander Erera, ali je Gazaniga zaustavio i njegov udarac.

U osmom minutu nadoknade isključen je Paredes, a već minut kasnije Đirona je slavila sa 2:1 golom Stuanija sa bele tačke.