Valverde i Vinisijus za ubedljivu pobedu Reala

05.10.2024 23:03
Federiko Valvedere Profimedia
Federiko Valvedere

Fudbaleri Reala iz Madrida morali su da se iskupe pred domaćim navijačima za poraz od Lila u Ligi šampiona i uspeli su u tome. Golovima Valverdea i Vinisijusa savladali su Viljareal u 9. kou La Lige 2:0.

Rano su Madriđani došli do gola, već u 14. minutu. Džud Belingem je propustiop jednu loptu, ona je došla do Valverdea koji je snažno šutirao sa dvadesetak metara i smestio loptu iza leđa gostiju u levi donji ugao - 1:0.

Inače, u timu Reala od prvog minuta bio je i Kilijan Mbape, ali ga je Anćeloti zamenio u 77. minutu, umesto njega ušao je Rodrigo. Francuz se oporavio od povrede, ali će preskočiti oktobarske utakmice reprezentacije u Ligi nacije, jer želi da se dodatno spremi za nastavak sezone.

U nastavku utakmice, Vinisijus Žunior samo je potvrdio pobedu golom u 73. minutu. Ovoga puta Vlaverde se našao u ulozi asistenta, a Vinisijus je bio na pravom mestu i rutinski sproveo loptu u mrežu.

Do kraja utakmice nisu žurili Madriđani, igrali su baš koliko im je bilo potrebno za pobedu. U svakom slučaju Karlo Anćeloti i njegovi izabranici u dobrom raspoloženju odlaze na odmor.