Espanjol prekinuo dva niza – svoj poraza i Majorkin pobeda

05.10.2024 16:01
Espanjol - Majorka Profimedia
Espanjol - Majorka

Dok jednom ne smrkne, drugom ne svane.

Upravo se to dogodilo u Barseloni, gde je Espanjol pobedio Majorku 2:1 (1:0) i tako prekinuo seriju od tri uzastopna poraza u La Ligi. Na današnjoj 9. kola španskog nacionalnog šampionata završen je i veoma lepi niz od tri trijumfa ekipe sa Balearskih ostrva.

Majorka je propustila priliku da se smesti u vrh tabele, jer je ostala na 14 bodova, dok je Espanjol pobegao od dna i sada blizu zlatne sredine, odnosno poziciji ciljanoj u planovima pre početka sezone.

Albanac Maraš Kumbula je u 18. minutu iskoristi sjajan centaršut Hofrea Karere, ostao je sam i lagano glavom sa svega nekoliko metara poslao lopte pod noge golmanu u mrežu. Gosti su krenuli silovito sa centra, rešeni da što pre izjednače, ali ih je to skupo koštalo posle manje od dva minuta pošto su se vratili sa odmora. Sevnula je kontra Espanjola i lepo pogodak Hofrea sa ivice kaznenog prostora, po zemlji u donji desni ugao.

Da ne bude sve lako pobrinuo se Larin u 68. minutu. Zaboravili su defanzivci Espanjola na fudbalera Majorke, ostao je sam posle kornera na "drugoj stativi" i rutinski smanjio na 1:2.