Đirona bila na pragu pobede, Aspas doneo bod Selti

29.09.2024 15:58
Erera pogodio za vođstvo Đirone Profimedia
Erera pogodio za vođstvo Đirone

Bili su na pragu pobede fudbaleri Đirone protiv Selte,  posle jednomesečnog posta, a onda im je Aspas "potopio" nadu da će doći do trijumfa, golom u 80. minutu utakmice. Sve su imali u svojim rukama gosti, mirisalo je na nova tri boda u gostima, ipak, nisu imali snage da privedu meč kraju kako se očekivalo. Na kraju Selta - Đirona 1:1.

Dugo se muče fudbaleri Đirone da dođu do tri boda. Poslednji put su slavili još 1. septembra protiv Sevilje, a od tada su zabeležili tri poraza i to od Barselone, zatim Valensije i PSŽ-a u Ligi šampiona, dok su sa Rajo Vljekanom igrali nerešeno 0:0.

Do vodećeg gola Đirona je došla u finišu prvog poluvremena. Posle fantastičnog centaršuta Blinda, Erera se sjajno kretao u šesnaestercu domaćih. Loptaa mu je pala tačno na glavu, a igraču iz Venecuele nije bilo teško da zatrese mrežu - 0:1.

U drugom poluvremenu Đirona je čuvala prednost, a onda je Selta "dodala" gas u poslednjih dvadesetak minuta, što je bilo dovoljno za remi. Odgovornost je preuzeo kapitena. Alvarez je lepo vratio loptu do Aspasa na šesnaest metara. Usledio je precizan šut po sredini gola i lopta je završila iza leđa golmana Đirone - 1:1.

Đirona će pobedu kako sada stvari stoje morati da potraži u narednoj utakmici i to u drugom kolu Lige šampiona protiv Fejnorda na domaćem terenu.