Osasuna razmontirala Flikovu "mašineriju"

28.09.2024 23:13
Slavlje fudbalera Osasune Tanjug/AP Photo/Miguel Oses/
Slavlje fudbalera Osasune

Barselona koju sa klupe predvodi Hansi Flik delovala je zastrašujuće od početka sezone, ali će se posle ove noći sigurno spustiti na zemlju, pošto je Osasuna razbila - 4:2 (2:0).

Početak utakmice je nagoveštavao da bismo mogli da gledamo napet duel u kome će dominirati Barselona, ali to nije bio slučaj,

Osasuna je iskoristila sve što joj je Barsa ponudila. Prvo je u 18. minutu Brajan Saragosa je proigrao Antea Budimira, a ovaj je savladao Injakija Penju, rezervnog golmana Katalonaca koji po svemu sudeći neću dugo biti među stativama ovog kluba.

Već u 28. minutu bilo je 2:0, a ovoga puta Saragosa je pobegao odbrani Barselone, a onda fenomenalnim drigblingom prešao i Penju, te mu nije bilo lako da zatrese pražnu mrežu posrnulog španskog giganta.

Nema sumnnje da je u svlačionici Flik imao šta da kaže svojim izabranicima, pošto je već u 53. minutu Pau Viktor smanjio na 2:1, ali je to bila samo lažna nada za Barselonu.

Serđi Domingez je skrivio penal u 71. minutu, a sa bele tačke nepogrešiv je bio Budimir, da bi Barselonu potpuno nokautirao Abel Bretones u 85. minutu sjajnim golom "iz kolena".