Hetafe konačno probio led i pobedi ove sezone

28.09.2024 16:00
Luis Milja je bio strelac iz penala TV Arena sport/ Screenshot
Luis Milja je bio strelac iz penala

Dočekao je Hatafe prvu pobedu u Primeri La Ligi ove sezone i to u osmom kolu. Posle četiri remija, pred ekipom Hetafea pao je Alaves 2:0 (1:0) u jednoj veoma dinamičnoj utakmici.

Nije bilo mnogo veliki prilika u prvom poluvremenu iako se igralo jako dinamično, da bi Arambari u 42. minutu promenio rezultat na semaforu. Izveo je slobodan udarac sa 20-tak metara, lopta je pogodila jednog igrača u živom zidu, promenila pravac i odsela u mreži.

Alaves je ofanzivno krenuo u nastavku kako bi što pre izjednačio i činilo se u 50. minutu da će im to poći za nogom jer je sudija dosudio penal. Ipak, na poziv iz VAR sobe i sam je ustanovio da Uče nije igrao rukom, pa je poništio svoju odluku. Samo šest minuta kasnije sudija je doisudio penal za domaćina jer je jedna od igrača gostiju igrao rukom. Luis Milja je nadmudrio Siveru i trasirao put ka prvoj pobedi u sezoni.

Do kraja meča Hatefe je preko Pereza i Gonzalesa propustio da ubedljivije trijumfuje.