Perez heroj Viljareala, remi Las Palmasa i Betisa

26.09.2024 21:22
Viljareal je došao do četvrte pobede u sezoni Guliver/AP Photo/Alberto Saiz
Viljareal je došao do četvrte pobede u sezoni

Fudbaleri Viljareala slavili su na gostujućem terenu protiv Espanjola 1:2 (1:1) u sedmom kolu španske La Lige.

Nije ovo bila utakmica koja će se pamtiti, to se mora reći. Vodila se bitka na sredini terena, ni jedna ni druga ekipa kao da nije htela da napadne i da se otvori, ali je kraj prvog dela igre bio sjajan.

Domaći su poveli pogotkom Karerasa u prvom minutu nadoknade, ali je Viljareal izjednačio i to golom Ajozea Pereza u šestom minutu nadokande.

Delovalo je da će ovakav kraj prvog dela igre doneti zanimljivo drugo poluvreme, ali to nije bio slučaj. Opet smo gledali isto, sa tim da je u 63. Perez ponovo bio u glavnoj ulozi, došao je do lopte i sa ivice kaznenog prostora savladao Hoana Garsiju za ispostaviće se, konačnih 2:1.

U drugom meču u istom terminu Las Palmas i Real Betis su remizirali 1:1 (1:1).

Las Palmas je poveo u devetom minutu kada je na drugoj stativi bio Alberto Moleiro i lako je dao gol, a gosti su izjednačili u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena kada je Asane Diao pobegao odbrani domaćina, a onda nesebično uposlio Đovanija Lo Selsa.

U drugom poluvremenu kvalitet je opao, pa su obe ekipe morale da se zadovolje bodom.