Sevilja se mučila i jedva slomila otpor Valjadolida

24.09.2024 20:59
Nemanja Gudelj je zaradio žuti karton Guliver
Nemanja Gudelj je zaradio žuti karton

Sevilja je u meču "moranja", pobedila u smaom finišu Valjadolid 2:1 (1:0), u semdom kolu Primere La Lige i kupila sebi malo mira.

Domaćin je lomio, lomio i slomio otpor Valjadolida u poslednjem minutu prvog poluvremena. Hvatali su se za glavu Lukebakio, Niguez, Peke Fernandez, Ienačo, nervirali su se navijači domaćina, a Nemanja Gudelj je zbog prigovora dobio i žuti karton.

Ipak, u poslednjem minutu Valensija je "pet u jedan" napada, da bi na kraju Peke Fernandez i defanzivac gostiju Tores ugurali zajednički loptu u gol posle asistencije Lukabakija.

Gosti iz Valjadolida su iz prve prave akcije uspeli da izjednače u uvodu drugog dela, Martin se "rolingom" oslobodio dvojice čuvara, vratio lotu do Kikea Pereza koji je pogodio dalji ugao.

Ipak, Sevilji je tri boda doneo Edžuke u 85. minutu. Neoprezni su bili igrači Valjadolida na 25 metara od gola, Edžuke je oduzeo loptu, prošao dve prepreke i pogodio dijagonalom suprotni ugao.

Valensija i Osasuna odigrali su bez golova, ostali su potpuno dužni navijačima u prvih 45 minuta, dok je u nastavku i bilo uzbuđenja a dve najbolje prilike propustili su Gomez i Budimir.