Kad Nemac zategne, sve puca: Barselona samlela "nepobedivi" Viljareal

22.09.2024 20:27
Fudbaleri Barselone Profimedia
Fudbaleri Barselone

Potonula je žuta podmornica! Odolevao je porazu Viljareal do šestog kola Primere, a onda je naišla Barselona Hansija Flika koja nije imala milosti i smestila mu pet komada u mrežu za konačnih 5:1 (2:1), i to na u gostima!

Neko bi morao da se zapita čime se hrani Lamin Jamal, pošto je mladi Španac odigrao novu izvanrednu utakmicu u kojoj je maltretirao odbranu rivala. Iako se upisao samo jednom asistencijom, frustracija domaćih fudbalera na kraju susreta dovoljno govori koliko ih je iznervirao ovaj 16-godišnjak.

Golove za Barselonu postizali su Robert Levandovski (20, 35 - imao priliku i da se upiše sa bele tačke, ali nije bio precizan), Pablo Tore (58), i Rafinja (74, 83). Utešni, iako utehe nema, tako da upotrebimo ovu frazu samo kolokvijalno, gol za Viljareal postigao je Ajoze Perez u 38. minutu utakmice.

Barseloni predstoji okršaj sa Hetafeom kod kuće, koji će dočekati kao prvoplasirana ekipa u Španiji sa 18 bodova, dok Viljarealu sledi gostovanje Espanjolu. "Žuta podmornica" je sada na četvrtom mestu sa 11 poena.

U ranijem današnjem okršaju, Atletik iz Bilbaa je bio bolji od Selte u Baskiji sa 3:1 (2:1). Golove za ekipu koju sa klupe predvodi Ernesto Valverde postizali su redom Gorka Guruzeta (4, 39) i Alaro Djalo (80), dok je za tim iz Viga pogodio Ijago Aspas u 25. minutu utakmice sa penala.

Sve mečeve La lige možete pratiti na kanalima TV Arena Sport.