Rajo slavio protiv Osasune, za domaći tim debitovao i Hames Rodirgez

16.09.2024 23:01
Hames Rodrigez, debitovao za Rajo Valjekano TV Arena sport/ Screenshot
Hames Rodrigez, debitovao za Rajo Valjekano

Rajo Valjekano pobeđuje kod kuće, a Osasuna uzvraća u Pamploni. Tako je bilo poslednje dve sezone u duelu ova dva španska tima, ništa se nije menjalo ni večeras. Klub iz predgrađa Maadrida došao je do druge prvenstvene pobede (3:1), aa u finišu meča za domaće je debitovao i Hames Rodirigez.

Istina, slutilo je na pobedu gostju koji su zahvaljujući Raulu Garsiju rano došli do prednosti. Napadač Osasune je u 27. minutu došao do lopte i uputio snažan udarac sa velike udaljenosti. To je bilo najbolje rešenje jer je lopta našla put do mreže unutar desne stative. Golman Batalja samo je klimnuo glavom u neverici - 0:1.

I to je bilo sve viđeno od gostujućih igrača. Jednostavno je stao klub iz Pamplone, dok je domaćin tek tada "dodao" gas, ali je na gol morao da sačeka nastavak utakmice.

U 50. minutu, konačno se inicijativa domaćih ispltila. Abdul Mumin je u stilu Roberta Karlosa probio po levoj strani, a zatim je snažno šutirao sa desetak metara malo iskosa i smestio loptu pod prečku golmana Erera - 1:1.

Devet minuta kasnije, Alvaro Garsije je pao u šesnaestercu Osasune, ali se sudija nije oglasio. Ipak, dobra igra domaćih krunisana je novim golom u 66. minutu. Rumunski internacionalac Raciu je ostao sam na desnoj strani terena, posle proigravanja Ćavarije, a onda je silovito šutirao sa oko sedamnaest metrara. Lopta je na putu do gola zakačila Ibanjeza i završila iza leđa Erere - 2:1.

Drugi gol ko da je "razbudio" uspavane igrače Osasune, koji su tek tada krenuli nešto agresivnije ka golu Batalje, koji je u nekoliko situacija odlično intervensao.

A, onda u 86. minutu erupcija oduševljenja na stadionu Rajo Valjakana. Na teren je kročio reprezentativac Kolumbije, Hames Rodrigez. Ovo je bila prva utakmica bivšeg napadača Real Madrida u La Ligi, posle četiri godine. Nema sumnje da će Kolumbijac biti veliko pojačanje za Rajo.

I kada su svi očekivali kraj usledio je treći pogodak domaćih. Unai Lopez je "vukao" loptu pedesetak metara, kada je video da nema kome da je doda, odlučio je da šutira sa šesnaest metara. Ništa tu nije mogao Erera osim da pogledom isprati loptu u mrežu - 3:1.