Selta slavila na domaćem terenu protiv Valjadolida

15.09.2024 16:10
Slavlje igrača Selte protiv Valjadolida Profimedia
Slavlje igrača Selte protiv Valjadolida

Selta nastavlja sa odličnim igrama u La ligi. U petom kolu na domaćem terenu ekipa iz Viga savladala je Valjadolid sa 3:1, a strelci su bili Alvarez, Iglesijas i Duvikas, dok je počasni pogodak za goste postigao Moro u 50. minutu.

Ovo je ujedno bila treća pobeda Selte ove sezone, uz dva poraza, dok je Valjadolidu ovo bio treći poraz. Pitanje pobednika bilo je rešeno već posle prvog poluvremena jer su Alvarez i Iglesijas iskoristili slabost u odbrani Valjadolida i na odmor je domaćin otišao sa dva gola prednosti.

U nastavku utakmice mnogo bolje je zaigrao Valjadolid, pa je tako već u 50. minutu Moro, pogodio mrežu domaćih. Slutilo je na preokret, ali nisu se dali igrači Selte. Duvikas je imao odličnu šansu da Selti donese novu prednost u 78. minutu, ali je dobro reagovo golman gostiju.

Ostao je Valjadolid sa igračem manje u 82. minutu utakmice, a zbog grubog starta isključen je Mario Martin.

Već tada je bilo jasno da od preokreta nema ništa. Pet minuta pre kraja meča Rodrigez je postigao gol, ali je isti poništen zbog ofsajda.

Ipak, Selta je uspela da postigne i treći gol u prvom minutu nadoknade, a strelac za konačnih 3:1 bio je Duvakis.