(VIDEO) Real nastavio da prosipa bodove, Las Palmas tvrd orah za šampiona

29.08.2024 23:31
Kilijan Mbape je još bez prvenca u Primeri Tanjug/AP Photo/Gabriel Jimenez
Kilijan Mbape je još bez prvenca u Primeri

Real Madrid je dovođenjem Kilijana Mbapea, pa i mladog Endrika trebalo da bude još veći strah i trepet. Umesto toga, aktuelni osvajač UEFA Lige šampiona, osvajač Superkupa Evrope, šampion Španije prosipa bodove u Primeri i posle tri kola na kontu ih ima samo pet - četiri manje od Barselone! Las Palmas je bio tvrd orah na svom terenu, osvojio je vredna bod protiv favorita iz Madrida 1:1 (1:0).

Novi Galaktikosi su izgleda još negde glavom u svemiru, jer su u prvih 25 minuta protiv Las Palmasa delovali kao da nisu došli na meč, pa je samo zahvaljujući sjajnom intervencijom Tiba Kurtoe posle šuta Mek Brnija na semaforu stajalo samo 1:0, golom Moleira iz petog minuta.

Bez Džuda Belingema, imao je Real i prilike, pokušavali su Vinisijus Žunior i Kilijan Mbape, ali je izjednačenje stiglo sa penala. Pogodila je lopta u ruku Alekaa Suareza, a Vinisjus Žunior je pogodio mrežu sa bele tačke. Trudio se Kilijan Mbape da postigne prvenac u Primeri La Ligi, ali mu se nije dalo. Dva puta je sve dobro uradio sem završnmog udarca. Posegao je Anćeloti na kraju za mlađe snage, poslao je na teren Ardu Gulera i Endrika, ali je odbrana Las Palmasa bila stamena.

Đirona je do nogu potukla Osasunu 4:0 (1:0). Potpunu kontrolu meča imali su domaćini, imali su i zavidnu efikasnost dok rivalu nisu dozvolili udarac u okvir gola, što se u Primeri retko dešava.

Brajan Hil je bio strelac jedinog gola u prvom delu, da bi Viktor Cigankov i Abel Ruiz u periodu od tri minuta rešili pitanje pobednika.