Tek što je registrovan: Olmo pogodio na debiju za preokret Barse protiv Raja Valjekana

27.08.2024 23:40
Dani Olmo i Lamin Jamal Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Dani Olmo i Lamin Jamal

Fudbaleri Barselone pobedili su u trećem kolu španske La Lige ekipu Raja Valjekana 2:1 (0:1) i to posle velikog preokreta.

Meč je počeo boljom igrom Raja koji je bio vidno motivisan da uzme skalp velikanu iz Katalonije.

Igrao se deseti minut kada je po desnom boku probio Horhe de Frutos, a onda je u samom srcu šesnaesterca pronašao Unaija Lopeza koji je pogodio za vođstvo domaćina.

Od tog momenta Barselona je preuzela potpunu inicijativu, konstantno je napadala, ali do odlaska na odmor nije uspela da dođe do izjednačenja.

Slična ploča vrtela se i u nastavku, Rajo se zaista dobro branio ali je poklekao u 60. minutu.

Pedri je došao do lopte na sredini terena, sjajno je povukao, uposlio na levom krilu Rafinju, ovaj mu vratio loptu, a mladi Španac bez problema poravnao na 1:1.

Dalo je to Barseloni dodatno samopouzdanju i snagu za potpuni preokret koji se desio dvadeset minuta kasnije, a u glavnim ulogama bio je dobro poznati tandem iz španske reprezentacije, Lamin Jamal - Dani Olmo.

Tinejdžer Jamal se sjajno snašao na malom prostoru, predriblao nekoliko fudbalera Raja Valjekana, a onda dodao do Olma koji se namestio i levom nogom poslao neodranjiv udarac u gol rivala.

Bio je to prvi gol Olma u dresu Barse i to na debiju, budući da je reprezentativac Španije tek juče registrovan za mečeve u Primeri.

Svakako, nema sumnje da je već postao heroj navijača ovim tri boda vrednim pogotkom u samom finišu utakmice.