La liga: Leganes bolji od Las Palmasa, mirovale mreže na meču Alaves - Betis

25.08.2024 21:16
Fudbaleri Leganesa Profimedia
Fudbaleri Leganesa

Fudbaleri Leganesa ostvarili su prvu pobedu u La ligi, pošto su na svom terenu u drugom kolu španskog prvenstva nadigrali Las Palmas - 2:1 (0:0).

Tokom prvog poluvremena gledali smo pravu uspavanku, nije bilo prilika ni na jednoj strani, ali je zato drugi deo igre bio i te kako pun uzbuđenja.

Sve je počelo u 54. minutu kada je Oskar Rodrigez izborio penal, odgvornost je preuzeo Dani Raba, ali je Jasper Silesen pročitao njegov udarac i odbranio jedanaesterac.

Ipak, nije mu bilo spasa u 71. minutu kada je Huan Kruz sa distance oprobao udarac i to je bila veoma dobra odluka, pošto je lopta završila u gornjem levom uglu, a Silesen ništa nije mogao.

Na 2:0 povisio je Enrik Frankesa rutinskim pogotkom posle odlične konre koju je povukao Rodrigez.

Las Palmas je smanjio na 2:1 u trećem minutu sudijske nadoknade preko Sandra Rodrigeza koji je istrčao sam pred golmana domaće ekipe i lako ga savladao. Isti igrač bio je u centru pažnje u 96. minutu, ali nije uspeo da pogodi i donese bod svom timu.

U istom terminu sastali su se Alaves i Betis, ali se meč završio najnepopularnijim rezultatom - 0:0.

Betisu nije pomogao ni crveni karton koji je dobio srpski fudbaler Aleksandar Sedlar u 86. minutu. Izabranici Manuela Pelegrinija nisu iskoristili igrača više te će morati da se zadovolje bodom na teškom gostovanju.