Real siguran protiv Valjadolida: Valverde, Dijaz i Endrik ukrali šou Mbapeu

25.08.2024 19:02
Federiko Valverde i Karlo Anćeloti Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Federiko Valverde i Karlo Anćeloti

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu Real Valjadolid 2:0 (0:0) u drugom kolu španske La lige.

Bio je ovo veoma težak meč za aktuelnog šampiona koji je posle remija u prvoj rundi sa Majorkom uspeo da dođe do trijumfa na stadionu "Santijago Bernabeu".

Kako se i očekivalo, Real je dominirao tokom cele utakmice, Valjadolid se mučio uopšte i da dođe do poseda, ali se ipak dobro branio. Uprkos brojim šansama domaćini nisu uspeli da postignu gol u prvom poluvremenu pa su navijači imali razloga za brigu uoči drugih 45 minuta.

Ipak, sigurno im je laknulo u 50. minutu kada je Federiko Valverde postigao gol. Bila je to kratka kombinacija posle slobodnog udarca, a Urugvajac je sa nekih 25 metara po zemlji poslao loptu iza leđa Karla Hajna.

Valjadolid nije bio toliko opasan, ali ni Real nije uspeo da dođe do drugog gola sve do 88. minuta. Brahim Dijaz je uspeo da pobegne odbrani rivala i onda prelepo lobuje golmana i tako stavi tačku na ovaj meč.

To nije bilo sve što smo videli od Reala. Igrao se 96. minut kada je Dani Sebaljos proigrao Dijaza, ovaj povukao kontru, uposlio Brazilca Endrika, a ovaj se izborio za poziciju, snažno šutirao i upisao svoj prvi gol u dresu "galaktikosa".

Valja napomenuti da je Kilijan Mbape odigrao svoju prvu utakmicu na stadionu "Santijago Bernabeu", ali nije uspeo da postigne svoj prvi gol u španskom prvenstvo uprkos nekolicini velikih prilika.