Aspas okrenuo Valensiju: Viljareal u nadoknadi stigao do pobede

23.08.2024 23:47
Jago Aspas na meču La lige Guliver/Antonio Pozo
Jago Aspas na meču La lige

Fudbaleri Selte iz Viga savladali su na svom stadionu Valensiju rezultatom 3:1 (2:1) u drugom kolu španske La lige, i tako upisali drugi trijumf zaredom.

Iako su "slepi miševi" poveli golom Dijega Lopeza u 14. minutu utakmice, Selta je već u prvom delu uspela da preokrene rezultat.

Izjednačenje je za početak doneo Oskar Mingeza u 23. minutu meča, da bi potom pet minuta kasnije, Jago Aspas doneo prednost momcima iz Viga.

Na kraju je trijumf potvrdio Fran Beltran u drugom poluvremenu (60), i tako stavio svoj tim na čelo La lige. Sa druge strane, ekipi sa "Mestalje" je doživeo drugi poraz u dva meča i nalazi se na poslednjem meču.

U drugom meču sa Pirineja danas, Sevilja je na domaćem izgubila od Viljareala rezultatom 2:1 (1:1).

Vodeći pogodak je postigao Arnaut Dandžuma već u četvrtom minutu, dok je izjednačenje doneo Dodi Lukebakio u šestom minutu nadoknade prvog dela.

Iako je sve ličilo na remi, da ne bude tako postarao se Ajoze Perez, koji je 90+5. minutu doneo pobedu "žutoj podmornici".

Sevilja je tako ostala na jednom bodu, dok je Viljareal ubeležio prvu pobedu i sada ima četiri poena.