Levandovski sa dva gola doneo preokret Barseloni protiv Valensije

17.08.2024 23:40
Fudbaleri Barselone Tanjug/AP Photo/Alberto Saiz
Fudbaleri Barselone

Preživeo je Hansi Flik debi na klupi Barselone. Svaki početak je težak, ali mnogo znači kada startujete pobedom, a Katalonci su večeras nadigrali Valensiju 2:1 (1:1).

Barselona jeste napadala od početka utakmice, ali su borbeni "slepi miševi" bili nesavladivi, a kada im se otvorila šansa za kontranapad, iskoristili su je.

Igrao se 44. minut kada je Diego Lopez sa levog boka poslao sjajan centaršut koji je u gol pretvorio Hugo Duro.

Ipak, nije Valensija imala sreće da na pauzu ode sa vođstvom. Posle sjajne akcije Barselone, u petom minutu nadokande prvog dela, supertalentovani Lamin Jamal proigrao je na petercu samog Roberta Levandovskog kome je ostao lakši deo posla.

Posle pauze, Poljak je ponovo bio centralna figura utakmice, pošto je realizovao penal i tako doneo Barseloni preokret, a ujedno postigao i svoj šesti gol na svega četiri utakmici proti Valensije.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, Barselona je sačuvala prednost i sa tri boda započela sezonu.