Atletik i Hetafe podelili bodovni plen na otvaranju nove sezone La Lige: Domaćin vodio, gosti ga stigli

15.08.2024 21:01
Sanset, fudbaler Atletika, strelac u remiju sa Hetafeom Guliver/Photo by Samuel Carreno)
Sanset, fudbaler Atletika, strelac u remiju sa Hetafeom

Nova sezona fudbalskog prvenstva Španije krenula je remijem, pošto su Atletik i Hetafe večeras odigrali nerešeno na krcatom stadionu Bilbauu - 1:1 (1:0).

U sadržajnom meču, s dovoljno šansi na obe strane i većim posedom lopte domaćeg tima, prvo se zatresla mreža ekipe iz predgrađa Madrida. I to golčninom Sanseta u 27. minutu.

Ofanzivac je primio pas na 30-ak metara od mreže gostiju, malo povukao loptu, pa raspalio teledirigovan projektil i pogodio bliži, desni ugao Hetafeovog gola

Dugo, baš dugo je izgledalo da će to biti i konačan rezultat, jer je Atletikov golman svašta odbranio, međutim bodovni plen je pred kraj susreta, ipak, podeljen na ravne časti. Potezom Učea u 64. minutu. Glavom posle odlično izvedenog kornera sa desne strane.

Neki sat kasnije i drugi meč prvog dana LL 2024/25, završen je bez pobednika. Betis je poveo preko Marka Bartra već u 6. minutu i bio u plusu do polovine drugog poluvremena, kada je Gabrijel Miseuhi odredio krajnji ishod - 1:1.