Trijumf Atletika protiv Selte: Rodrigo de Pol doveo "jorgandžije" na korak do plasmana u Ligu šampiona

12.05.2024 18:13
Fudbler Atletiko Madrida, Pablo Barios Profimedia
Fudbler Atletiko Madrida, Pablo Barios

Fudbaleri Atletiko Madrida su savladali Seltu 1:0 (0:0) u 35. kolu španske La Lige i tako došli na korak do plasmana u Ligu šampiona.

Dominirali su od prvog minuta izabranici Dijega Simeonea, ali im se nije dalo da postignu vodeći pogodak. U prvom delu igre su imali čak četiri šuta u okvir gola protivnika, dok Selta nijednom nije ugrozila gol Jana Oblaka. Ipak, na pauzu se otišlio bez pogodaka.

U drugom poluvremenu je viđena ista slika. "Jorgandžije" su napadale, dok su se gosti iz Galicije pretežno branili. Otpor Selte je na kraju slomio Roodrigo de Pol u 84. minutu. Argentinac je tako postavio konačan rezultat na utakmici i doneo važna tri boda Madriđanima.

Atletiko se nakon ovog trijumfa nalazi na četvrtom mestu sa 70 bodova i jedna pobeda u preostale tri utakmice će im i matematički obezbediti učešće u Ligi šampiona naredne sezone. Selta sa druge strane zauzima 16. poziciju sa 34 osvojena boda.