Atletiko se još nije oporavio od ispadanja iz Lige šampiona: Poraz "jorgandžija" protiv Alavesa

21.04.2024 20:30
Detalj sa utakmice Alaves - Atletiko Madrid Profimedia
Detalj sa utakmice Alaves - Atletiko Madrid

Fudableri Alavesa su napravili iznenađenje i savladali Atletiko Madrid 2:0 (1:0) u 32. kolu španske La Lige. Ovo je prva pobeda za Alaves nakon tri uzastopna poraza.

Iako je utakmica otvorena u nešto sporijem ritmu, domaćin je stigao do prednosti već u 15. minutu preko Karlosa Benavideza. Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše šansi, te je Alaves na pauzu otišao sa vođstvom.

U drugom poluvremenu su izabranici Dijega Simeonea zaigrali znatno bolje. Stvarali su šanse, ali lopta nikako nije htela da završi iza leđa Antonija Sivera. Domaćin je do kraja utakmice uspeo i da postigne drugi pogodak preko Luisa Rijohe koji je samo potvrdio trijumf.

Alaves se nakon ove pobede nalazi na 13. mestu sa 35 osvojih bodova, dok je Atletiko Madrid na četvrtoj pozicji sa 61 bodom.