21.04.2024 16:07
Nemanja Maksimović Guliver/AP Photo/Manu Fernandez
Nemanja Maksimović

Real Sosijedad je remijem protiv Hetafea pobegao Betisu i sada ima tri boda više u odnosu na pomenutog rivala koji se nalazi na sedmom mestu.

Hetafe srpskog reprezentativca Nemanje Maksimovića preskočio je sa ovim bodom Viljareal, istina oni imaju i utakmicu manje i igraju danas sa Almerijom.

Očekivalo se mnogo više od ovog meča, međutim čini se da je važnost dulea "okovala" noge igračima oba tima.

Do prednosti su prvi došli gosti u ranoj fazi utakmice. Beker je u 3. minutu poslao sjajnu dugu loptu, koju je pratio Barenećea, a onda je glavom poslao u mrežu domaćeg tima.

Trudio se Hetafe brzo da izjednači, ali su Maksimović i drugovi morali da čekaju dvadesetak minuta da bi im se ukazala prva prava šansa.

Oskar Rodrigez je primio loptu posle haosa u šesnaestercu Real Sosijedada i šutirao u donji levi ugao, međutim golman gostiju je još bolje reagovao.

Ipak, samo minut kasnije Hetafe je stigao do izjednačenja. Mejson Grinvud je savršeno centrirao. Latasa je pratio let lopte bez problema je prihvatio i smestio u mrežu za 1:1.

U nastavku utakmice mogao je Hetafe i do drugog gola Mata je u 71. minutu pokupio loptu pokušao je da prevari igrače Real Sosijedada,  ali je njegov šut izblokiran.

Do kraja meča nije bilo prilika, a bodom mogu da budu zadovoljniji fudbaleri Real Sosijedada.