Atletiko za gol bolji od Betisa: Morata promašio penal, pa pogodio iz igre

03.03.2024 18:19
Alvaro Morata, fudbaler Atletika, slavi postignut gol Guliver/(AP Photo/Manu Fernandez
Alvaro Morata, fudbaler Atletika, slavi postignut gol

Fudbaleri Atletika savladali su Betis u svom Madridu, pa posle 27. kola La Lige imaju 17 pobeda i ne prestaju da prate bolje rangirane Real, Đironu i Barselonu - 2:1 (2:0).

Svašta se dešavalo u duelu španskog prestoničkog tima i ekipe iz Sevilje, u kom niko nije hteo da popusti, pa je prvo poluvreme pripalo bolje plasiranim "jorgandžijama" a drugo Andalužanima. Reuzultatski, ali i po drugim parametrima.

Da će četa Dijega Simeonea nadoknaditi izgubljeno u remiju sa Almerijom, rundu pre, dalo se nalsuti još u 8. minutu, kada joj je Rui Silva, autogolom, otvorio put ka postavljenom cilju. Hteo je najbolje, ali je ispalo najgore po njega i Betis, jer se lopta odbila o nogu golmana i prešla gol liniju.

Alvaro Morata imao je idealnu priliku da duplira vođstvo malo kasnije, međutim, nije iskoristio 13. penal u dresu madridskog sastava, tačnije Silva je pročitao pravac šuta, bacio se na pravu stranu i sprečio pogodak prvog strelca ekipe.

Morata, naravno, nije odustajao, a trud mu se isplatio pred sam odlazak na pauzu (44). Tako što je dočekao odbitak na idealnom položaju i glavom, s male udaljenosti, uvećao Atletikovu zalihu.

Ni Betis se nije predavao, šta više, "uzeo" je loptu pod svoje u nastavku, iskreirao dovoljno šansi, ali na žalost svojih navijača samo jednu uspeo da meterijalizuje.

Učinio je to Vilijam Karvaljo (62). Da se računa umetnički utisak onda bi bio duplo zaračunat, ovako ostaje samo zabeleženo da je spektakularnim visokim udarcem sa distance prepolovio minus.